Wizyta projektowa na Politechnice Śląskiej

Wizyta projektowa na Politechnice Śląskiej

Wykłady, warsztaty, pokazy, spotkania z naukowcami i studentami – to wszystko czekało na uczniów naszej szkoły na Politechnice Śląskiej, którą odwiedziliśmy w ramach realizowanego projektu „Działoszyn stawia na kształcenie zawodowe”  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wizyta ta przybliżyła młodzieży między innymi zagadnienie elektromobilności w transporcie oraz obsługi magazynów. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić czy łatwo steruje się dronem, zasiąść w symulatorze bolidu Formuły Student oraz przyjrzeć się makiecie ruchu kolejowego. Na zakończenie pobytu uczestniczyli w wykładzie właściwości paliw biomasowych.

Dodatkowo, podczas pobytu na uczelni młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną  Politechniki, która znajduje się w czołówce uczelni w Polsce. Wyjazd miał więc dodatkowo charakter doradczy – pomógł uczniom w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej

 

 

Content | Menu | Access panel