Drogi Uczniu, jeśli dostrzegasz u siebie umiejętność planowania, organizowania i porządkowania danych oraz takie cechy jak rzetelność, komunikatywność, pewność siebie, otwartość, odporność na stres, elastyczność w myśleniu to Technikum Logistyczne jest dla Ciebie najlepszą szkołą.
Pamiętaj, że w procesie rekrutacji uwzględnione będą takie przedmioty jak: język polski, język obcy, matematyka, geografia.
Są one istotne ze względu na przedmioty realizowane w tej klasie w zakresie rozszerzonym, a mianowicie: geografia, język angielski.
Technik Logistyk planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany; dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas; optymalizuje koszty dostawy towarów; dokonuje wyboru procedury zakupów i analizuje ich stan; obsługuje zamówienia i organizuje transport, wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.
W wyniku kształcenia uczeń po zdaniu egzaminów, zdobędzie następujące kwalifikacje:
- SPL.01. Obsługa magazynów
- SPL.04. Organizacja transportu
Zawodowe przedmioty teoretyczne i praktyczne realizowane są w pracowniach przedmiotowych. Ciągła praktyka zawodowa odbywa się z reguły u lokalnych pracodawców.
W ostatnich latach szkoła uzyskała akredytację Erasmus +, dzięki czemu oferuje możliwość odbycia praktyk zawodowych za granicą, w ciekawych kulturowo i krajobrazowo krajach europejskich takich jak: Portugalia, Hiszpania, Anglia, Włochy czy Bułgaria. Praktyki te pozwalają doskonalić wiedzę i umiejętności z języków obcych, zdobywać cenne doświadczenie zawodowe oraz uzyskać certyfikaty Europass honorowane w całej Europie.
Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należą przede wszystkim przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w spedycji krajowej i międzynarodowej.
Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą pracować:
- w firmach transportowych,
- w przedsiębiorstwach spedycyjnych,
- w centrach logistycznych,
- w zakładach komunikacji miejskiej,
- w przedsiębiorstwach magazynowych,
- na lotniskach,
- w portach morskich,
- na stacjach kolejowych
lub kontynuować naukę na wybranych przez siebie uczelniach wyższych.