Drogi Uczniu, jeśli cechuje Cię umiejętność współpracy, zaangażowanie, innowacyjność i kreatywność, komunikatywność, nastawienie na rozwój i naukę języków obcych, a także umiejętność logicznego i analitycznego myślenia to zachęcamy do wyboru Technikum Informatycznego.
Pamiętaj, że w procesie rekrutacji uwzględnione będą takie przedmioty jak: język polski, język obcy, matematyka, informatyka.
Są one istotne ze względu na przedmioty realizowane w tej klasie w zakresie rozszerzonym, a mianowicie: matematyka, informatyka.
Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia od nauki poprzez przemysł, skończywszy na rozrywce.
W wyniku kształcenia uczeń po zdaniu egzaminów, zdobędzie następujące kwalifikacje:
- INF.02 Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
- INF.03 Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
Zawodowe przedmioty teoretyczne i praktyczne realizowane są w pracowniach przedmiotowych. Ciągła praktyka zawodowa odbywa się z reguły u lokalnych pracodawców.
W ostatnich latach szkoła uzyskała akredytację Erasmus +, dzięki czemu oferuje możliwość odbycia praktyk zawodowych za granicą, w ciekawych kulturowo i krajobrazowo krajach europejskich takich jak: Portugalia, Hiszpania, Anglia, Włochy czy Bułgaria. Praktyki te pozwalają doskonalić wiedzę i umiejętności z języków obcych, zdobywać cenne doświadczenie zawodowe oraz uzyskać certyfikaty Europass honorowane w całej Europie.
Absolwenci szkoły mogą pracować w:
- we wszystkich firmach, w których praca na komputerach podstawą działania – m.in. banki, urzędy, media, telekomunikacja, szkoły i uczelnie, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego.
- w przemyśle, gdzie informatyzacja jest potrzebna przy procesie zarządzania i sterowania produkcją produkcyjnym.
lub kontynuować naukę na wybranych przez siebie uczelniach wyższych.